Poradnia Medycyny Pracy:
Świadczy usługi w zakresie :
– badań lekarza medycyny pracy z wydaniem orzeczenia / badania profilaktyczne: wstępne, okresowe, kontrolne/ ;
– badań profilaktycznych dla osób pracujących na wysokościach;
– badań do celów sanitarno- epidemiologicznych;
– badań lekarza medycyny pracy z wydaniem orzeczenia dla kierowców i kandydatów na kierowców;
Poradnia Medycyny pracy jest czynna:
w poniedziałki w godzinach 10.30 – 14.00 oraz wtorki, środy i czwartki, w godzinach 8.00 – 13.00 .
Adres: ul. Królewiecka 58, gabinet nr 29 – I piętro.
Telefon kontaktowy do poradni: 89 741 02 63 lub 789 430 257
Poradnie specjalistyczne:
- Poradnia chirurgii ogólnej
- Poradnia chirurgii urazowo – ortopedycznej
- Poradnia neurologiczna
- Poradnia endokrynologiczna
- Poradnia otolaryngologiczna – telefon kontaktowy 572 703 589
- Poradnia ginekologiczno-położnicza – telefon kontaktowy 690 521 133
- Poradnia medycyny pracy
- Poradnia gruźlicy i chorób płuc
- Poradnia logopedyczna
- Poradnia preluksacyjna
- Poradnia zdrowia psychicznego
- Poradnia leczenia uzależnień
- Poradnia reumatologiczna
Pielęgniarska opieka długoterminowa
To opieka nad obłożnie i przewlekle chorym przebywającym w domu. Wymaga szczególnych kompetencji w zakresie empatycznej obsługi pacjenta. Może nią być objęty pacjent, który nie wymaga leczenia w warunkach stacjonarnych, jednak ze względu na istniejące problemy zdrowotne potrzebuje systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych. Opieka ta jest realizowana we współpracy z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej a pielęgniarki zatrudnione w naszej przychodni to osoby o ogromnym doświadczeniu i wyrozumiałości dla cierpiącego.
Hospicjum domowe
Domowa opieka paliatywna polega na zapewnieniu pacjentowi medycznej opieki w jego domu przy współdziałaniu rodziny i bliskich chorego. Wizyty domowe są realizowane przez: pielęgniarki, lekarza, fizjoterapeutę i psychologa. W tej usłudze najważniejsza jest mądra i dojrzała empatia dla pacjenta polegająca na zaangażowanej współpracy wszystkich domowników z przedstawicielem naszej placówki.
Poradnia zdrowia psychicznego i poradnia leczenia uzależnień
Prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień dla osób dorosłych .
W ramach działalności poradni oferujemy:
- Poradnię Zdrowia Psychicznego
- Poradnię Leczenia Uzależnień
Zakres świadczeń w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Uzależnień :
– konsultacje specjalistyczne u lekarzy psychiatrów / 3 psychiatrów/
– konsultacje psychologiczne / 2 psychologów/
– terapie leczenia uzależnień indywidualne, grupowe, rodzinne / 1 terapeuta/ .
Powodem zgłoszenia się do naszej poradni mogą być wszelkie formy problemów i zaburzeń, które mają swoje źródło i przejawy w sferze psychicznej.
W zakresie pomocy, jaką świadczy Poradnia Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień, jest świadczenie usług w zakresie diagnoza, profilaktyka i leczenie zaburzeń i chorób psychicznych , a także diagnoza psychologiczna i różne formy oddziaływań psychologicznych, tj. poradnictwo, kwalifikowana psychoterapia – indywidualna i grupowa.
Zgłoszenie się do Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień nie wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Rejestracja na wizyty, ustalanie terminów podjęcia terapii, odbywa się zgodnie z kolejnością zgłoszeń . Brak ubezpieczenia zdrowotnego nie stanowi przeszkody w podjęciu leczenia.
Poradnia czynna jest codziennie. Rejestracja Pacjentów: osobiście lub telefonicznie.
Świadczenia w Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień są realizowane w ramach NFZ.
Chlubą naszej poradni jest przede wszystkim fakt, iż jesteśmy największą poradnią świadczącą w/w usługi w powiecie mrągowskim. Z naszych usług korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu mrągowskiego a także z powiatów ościennych. Nasi specjaliści to osoby wykwalifikowane, z długoletnim doświadczeniem zawodowym.
Lekarz Psychiatra może wydać pacjentowi skierowanie na psychoterapię indywidualną lub grupową lub, gdy zachodzi konieczność leczenia – skierowanie do szpitala psychiatrycznego, oddziału odwykowego, czy detoksykacyjnego.
Do podstawowych zadań Poradni Zdrowia Psychicznego należy:
1) diagnostyka zaburzeń psychicznych obejmująca zebranie wywiadu, ocenę stanu psychicznego i somatycznego, skierowanie na niezbędne badanie psychologiczne, niezbędne badania diagnostyczne, w tym laboratoryjne oraz ustalenie rozpoznania, diagnozy psychologicznej i planu terapeutycznego,
2) leczenie według planu terapeutycznego, obejmujące psychoterapię indywidualną i grupową, ocenę stanu psychicznego i somatycznego, ocenę postępów leczenia, niezbędne kontrolne badania diagnostyczne, w tym laboratoryjne oraz czynności pielęgniarskie,
3) ogólna ocena przebiegu leczenia oraz ocena stanu somatycznego, np. przy objawach polekowych oraz wydanie niezbędnych zaleceń odnośnie kontynuacji leczenia, wsparcie psychospołeczne.
W Poradni Leczenia Uzależnień realizowany jest kompleksowy program leczenia osób uzależnionych i ich rodzin. Program jest tworzony przez specjalistę terapii uzależnień w oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy terapeutycznej oraz najnowsze kierunki rozwoju lecznictwa odwykowego. Plan leczenia każdego Pacjenta jest zindywidualizowany w oparciu o proces diagnostyczno – kwalifikacyjny oraz terapeutyczny.
W Poradni Leczenia Uzależnień realizowane są następujące programy terapeutyczne:
- Terapia indywidualna osób uzależnionych,tj. od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych ( leków, narkotyków ).
- Program terapii dla osób uzależnionych i nadużywających alkoholu w kierunku redukcji szkód ( konsekwencji picia ).
- Program podstawowy i pogłębiony terapii dla osób współuzależnionych – oraz osób pozostających w bliskiej relacji z osobą uzależnioną ( tj. DDA, partnerzy, partnerki, rodzice osób uzależnionych ).